Lovecká kombinace 2018

Ikona datum 31.03.2018    

Lovecká kombinace 2018

Tak nám začala nová střelecká  sezona .Všichni jsme natěšení po zimní přestávce a plánujeme, kterých závodu se zúčastníme. Pro střelce lovecké kombinace bude tento rok zajímavější než roky předešlé.

   Jak všichni dobře víte naše vztahy se slovenskými střelci jsou na dobré úrovni  a spolupráce  trvá už dlouhá léta. Naši braťá se minulý rok v Kroměříži zúčastnili našeho mistrovství republiky a pochvalovali si to jako dobrou přípravu před ME. Letos jsme i my od nich dostali pozváni na jejich nominační závody ,které se konají 15.4 a 12.5 v Trnovci nad Váhom. Kdo bude mít zájem se zúčastnit rád mu zašlu propozice.Závodu tohoto tipu není moc a jistě to bude dobrá příprava.

Za necelý měsíc se uskuteční náš hlavni závod v této disciplíně z pohledu Asat .Mistrovství republiky ,které se koná 28.4 v Kroměříži. Přihlášení a propozice ZDE http://www.asat.cz/soutez/ceska-zbrojovka---mcr-asat-2018-v-lovecke-kombinaci-378.html.  Je sice letos v dřívějším termínu,ale věřím ,že i tak budou výsledky parádní a napoví komu to jak jde  kdo na to má a bude součásti družstva ,které bude ASAT reprezentovat na ME. Samozřejmě že i  ti  kteří v šestici nebudou se mistrovství Evropy mohou zúčastnit jako jednotlivci a bylo by skvělé kdyby se česká výprava zvětšovala . Hlavním partnerem letošního mistrovství se stala Česká zbrojovka ,díky které bude o co soutěžit.Jednu flintu  získá střelec s nejlepším výsledkem a druhá se vylosuje mezi zúčastněné. Rovněž budou poháry  a  ceny v jednotlivých kategoriích.Novinkou pro letošní rok bude vytvoření nové kategorie,do které budou spadat střelci kteří za poslední dva roky nedosáhli na výsledek 720z 800 možných jak na závodech pořádaných pod záštitou ASAT tak pod hlavičkou ČMMJ. Do této kategorie budou rovněž zařazeni střelci kteří tuto disciplinu ještě nestříleli .Slibujeme si od tohoto kroku přilákáni nových tváří k této disciplíně ,protože jsme slýchávali názory tipu(tam nejedu ,boj  se střelci jako je Martin Šlechta nemá cenu). Doufáme že tímto si každý tu svou kategorii najde a bude ho toto stříleni bavit.Proto to přeci všichni děláme.Jako další dobrý krok pro kombinovanou střelbu vnímám  domluvu s kroměřížskými střelci o uspořádáni soustředění v neděli 29.4 po MČR na kterém si bude moci každý popilovat jednotlivé disciplíny co mu nejdou . Uvidíme jaký bude zájem střelců,  ale myslím že to bude ke prospěchu, když už někteří váží dlouhou cestu do Kroměříže a taky kde jinde než na střelnici kde je možné střílet všechny disciplíny. Touto formou bych chtěl také požádat střelce co mají v plánu se zúčastnit o přihlášeni na stránkách ASAT.

Mistrovství Evropy se letos koná   v Itálii na přelomu června , července .Složení družstva vyplyne z jarních závodu . V loňské sezoně se toto osvědčilo  a vedlo to k úspěchu na ME v Maďarsku.I pro letošní rok se nám povedlo zajistit podporu pro střelce kteří vyrazí do Itálie .Firma Kozap a RWS si výsledku našich střelců váží a podpoří je  i letos.

 V letošním kalendáři FITASC  je naplánován i  nový větší závod GP Slovinsko a to na 31.8-2.9 na střelnici v Mariboru. Na této krásné střelnici jsme už v minulosti sklidili nejeden úspěch a letos by jsme se o to měli také pokusit. Tímto závodem nám pro letošek kombinační střelba bude nejspíš končit a já bych chtěl touto formou všem co se této nelehké disciplíně věnují popřát co nejlepší dosažené výsledky.

Tomáš Staněk

Komentáře

Přidat komentář »

Žádný komentář nebyl vložen.

Přidat komentář

Komentáře smějí přidávat pouze registrovaní střelci.

Máte-li registraci, přihlaste se

 

 

Asociace ASAT, Lánovská 695, 543 01 Vrchlabí
tel.: +420 730 125 690, e-mail: asat@asat.cz
© Asociace ASAT 2019 - všechna práva vyhrazena. Realizace Jaroslav Stýblo.