Naši na Mistrovství světa 2017 v maďarské Galgamácse

Ikona datum 01.08.2017     Ikona komentáře 1    Ikona obrázky 45    

Ve dnech 5.-9. července 2017 se v maďarské Galgamácse nedaleko Budapešti konalo již 39. Mistrovství světa v loveckém parkúru.  Toto mistrovství se konalo na stejném místě jako Mistrovství Evropy v roce 2015, přesto bylo v mnohém odlišné. Designér a organizátoři odvedli opravdu obrovský kus práce a připravili úžasný závod pro téměř 1000 střelců z celého světa. Zajímavá a naprosto jedinečná byla např. linie Beretta, kde byly instalovány vrhačky na vysoké věže bývalého vojenského objektu. Mnoho zkušených střelců mělo s těmito netradičními terči velký problém. Perfektně byly připravené i ostatní linie. Závod probíhal na velmi rozlehlém prostoru v  prostředí nádherných údolí s ohromujícími výhledy do krajiny či na vzdálené pohoří, spousty hlubokých příkopů, starých stromů a jiné vegetace. Počasí se také vydařilo, což nebývá v průběhu čtyřech červencových dní tak časté.

Závodu se účastnilo 28 českých reprezentantů a také pořadatelem a mezinárodní federací FITASC vybraných osm českých rozhodčích, kteří opět odvedli vynikající práci a opět dokázali svou kvalitu na mezinárodní scéně, což potvrzuje jen samá chvála. Stejně jako na loňském MS v Itálii i zde jsem slyšel velmi pozitivní ohlasy i na naše národní trika, ať ve verzi pro střelce či pro rozhodčí. Všem se prostě hodně moc líbí :-) . Poděkování patří všem, kteří se o jejich vznik zasloužili, především Milanovi Rybínovi.

Z českých reprezentantů se nejlépe umístil na 51. místě Přemysl ČINČERA s nástřelem 176 terčů, o 1 terč méně měl úřadující mistr České republiky Milan RYBÍN. Ve veteránské kategorii skončil na krásném 14. místě Václav VAŇÁČ s nástřelem 171 terčů. Pro porovnání - absolutní vítěz, mistr světa David RADULOVICH z USA měl nástřel 193.

Výsledky jsou k dispozici ZDE na www.fitasc.com. Vybrané obrázky jsou z oficiální FOTOGALERIE celého mistrovství,  facebooku 39.th World Fitasc Sporting Championship, nebo pořízené našimi rozhodčími.

Radek Novák


Obrázky

Komentáře

Přidat komentář »

Milan Rybín|04.08.2017 22:44:29

Opakuji se,ale myslím, že oprávněně naši rozhodčí patří mezi ty velmi kvalitní a v Galgamácse to opět potvrdili. Smajlík

Přidat komentář

Komentáře smějí přidávat pouze registrovaní střelci.

Máte-li registraci, přihlaste se

 

 

Asociace ASAT, Lánovská 695, 543 01 Vrchlabí
tel.: +420 730 125 690, e-mail: asat@asat.cz
© Asociace ASAT 2019 - všechna práva vyhrazena. Realizace Jaroslav Stýblo.