Proběhlo MČR v LKO 2018

Ikona datum 01.05.2018     Ikona obrázky 18    
Mistrovství ČR na střelnici Hvězda - Kotojedy nedaleko Kroměříže se v sobotu 28.4.2018 zúčastnilo 36 účastníků.  Soutěžilo se v těchto kategoriích: muži A, muži B (ti co v posledních dvou letech nedosáhli na 720 bodů z 800 a začátečníci), junioři, senioři (veteráni), ženy a hosté. Hlavním sponzorem mistrovství byla Česká Zbrojovka, soutěžilo se o dvě nové zbraně. První vyhrál střelec s nejlepším nástřelem a druhá se losovala mezi závodníky.

Mužskou kategorii ovládl a Mistrem České republiky v lovecké kombinaci 2018 se stal Tomáš STANĚK s celkovým počtem 770 bodů. Na druhém místě skončil vítěz kulové střelby Martin ŠLECHTA s 766 body z toho 398 z kulové části. Na třetím místě se umístil Karel STANĚK s 732 body.

Ve veteránské kategorii (dle FITASC Senior) vyhrál Pavel ZÁZVORKA  s 762 body. Druhý byl Jindřich KOŘÍNEK s 751 body a třetí Karel KOTRC s 740 body.

V kategorii B zvítězil Igor MŮČKA s 736 body, na druhé místě skončil Jiří ŠTENGL a na třetím Zdeněk VELEBA.
Mezi juniory zvítězil Michal MŮČKA s 716 body, následovaný  Martinem DIVIŠKEM a Přemyslem MACLEM.
V ženách zvítězila Michaela ŠTENGLOVÁ s 644 body, následovaná Evou STAŇKOVOU a Petrou FIDLEROVOU.

Mezi hosty byl nejúspěšnější Anton Molnár. Výsledky najdete v kalendáři soutěží nebo pod článkem.

Zahájení střelby se oproti plánovaným 9:00 hod. o malinko pozdrželo  z organizačních důvodů zejména kvůli přípravě časového hramonogramu, což při jednom střelišti pro lovecký trap byl trochu oříšek. Na toto střeliště se totiž musely skupiny střelců dostavit a odstřílet položku dvakrát a to průběh soutěže trochu zkomplikovalo. Vše ostatní bylo v naprostém pořádku, připravené dvě střeliště pro lovecký compak, střeliště s běžícím kňourem a kulové střeliště na pevné terče.  Soutěž probíhala
hladce až na drobné technické závady vrhaček na jednom z compakových střelišť. Počasí bylo nádherné a jídlo dobré. Myslím, že si to všichni účastníci náležitě užili. 

Jediné co bych mohl jako hlavní rozhodčí vytknout je to, že mnoho střelců i po upozornění od rozhodčích nedodržovali správný střelelcký postoj před zavoláním o terč a dokud není terč viditelný. Při závodech v lovecké kombinaci, kde se při brokové střelbě jedná o lovecký compak a lovecký trap, musí být zbraň pod linkou, která je 25cm od osy ramene, stejně jako při parkúru.

Radek Novák

Obrázky

Komentáře

Přidat komentář »

Žádný komentář nebyl vložen.

Přidat komentář

Komentáře smějí přidávat pouze registrovaní střelci.

Máte-li registraci, přihlaste se

 

 

Asociace ASAT, Lánovská 695, 543 01 Vrchlabí
tel.: +420 730 125 690, e-mail: asat@asat.cz
© Asociace ASAT 2019 - všechna práva vyhrazena. Realizace Jaroslav Stýblo.